Gary Vaynerchuk: „Odebírej moje videa“

Gary Vaynerchuk láká na jeho YouTube kanál

Gary Vaynerchuk vyzývá k odběrům jeho YouTube kanálu originálním způsobem. Nejprve mě zaujala forma a potom jsem si všiml drobných detailů, které video obsahuje.

Možná to nezaregistrujete poprvé, ale na levé straně tabule za Garym se vyjímá slovo „LIKE IT“. Co se ovšem nedá přehlédnout je Garyho energie a chuť si vyhrát s kreativním spotem. Velký důraz v Garyho komunikaci je jeho mimika. Je to právě jeho „šílený“ výraz v obličeji, který z něj dělá zajímavý objekt zájmu. Když vidím vyšinutý náhledový obrázek Garyho, zajímá mě o co jde. Má to asi stejný psychologický efekt, jako popularita našeho Zdeňka Pohlreicha, kde je sledovanost jedna z nejvyšších právě díky častému „buzerování“ majitelů restauračních zařízení v pořadu „Ano, šéfe!“.

Kdo je Gary Vaynerchuk?

Gary Vee? Jo, ten chlapík s vínem.

Pokud Garyho neznáte, pak je třeba říci, že tohle je člověk na správném místě. Ve zkratce – na sociálních sítích je doma a ty jsou také klíčem jeho úspěchu. YouTube videa kde testuje různé odrůdy vín ho proslavily, stejně jako jeho obrovská aktivita na Twitteru v dobách, kdy o něm většina jen pochybovala. Gary vlastní 60 milionovou společnost Vayner Media a jeho velkým snem je jednou koupit New York Jets (klub amerického fotbalu). Je to bezprostřední podnikatel, který pro drsnější výraz nechodí daleko a který si dobře uvědomuje přeplněnost informací na internetu. Gary se vždy snaží jít proti proudu a velmi rád se dělí o jeho poznatky. Často se od něj dozvíte, že tajemství úspěchu není umět obsah „tlačit“, ale naopak umět „naslouchat“.

Sociální skupiny jsou koktejl párty

Sociální skupiny jsou jako koktejl párty (Gary se tak často projevuje v souvislosti s Twitterem). Místo, kde se jdete seznámit, navazovat reálné vztahy (tedy ty digitální) a v ideálním případě zanechat pozitivní dojem. Třeba pomocí formou řešení nějaké otázky, odpovědí na dotaz, apod. Touto taktikou se dá mnohem více škálovat a rozvíjet publikum fanoušků, než jen tlačit obsah, který stejně nikdo nebude číst. Ale o tom třeba v dalším článku.

Gary dává vždy něco navíc

Gary dává k dispozici svou emailovou adresu, na kterou své fanoušky (odebíratele) vyzývá, aby mu napsali. Email je gary@vaynermedia.com a něco mi říká, že vám Gary určitě odepíše. Dle jeho slov má klid totiž jen v letadle, kde si může dát od internetu pokoj.

Jaký dojem udělalo Garyho video na vás? Máte také své „náborové“ video? Napište do komentářů.

Zapojte se do diskuze

Váš email nebude zveřejněn. Povinná pole jsou označena hvězdičkou *