Doritos Locos Taco

Aneb jak prodat bilion kusů Tacos

Dnes vám představím nejúspěšnější inovaci v oblasti rychlého občerstvení „The Doritos Locos Taco“ a pozadí její úspěšné online kampaně!

Jedná se o Tacos, což je tradiční mexické jídlo. V podstatě se jedná o malou tortillu (asi 10cm), která je naplněna směsí, jejíž obsah se může lišit dle prodejního stánku, nebo řetězce.

Steve Gomez a jeho úspěch

Síť rychlého občerstvení Taco Bell vlastní společnost YUM! Brands, která mimo jiné vlastní také známé „Kentucky Friend Chicken“ nebo „Pizza Hut“. Koncept produktu Doritos Locos Taco připravil produktový manažer Steve Gomez (Linkedin profil). Taco Bell poprvé vypustil produkt v roce 2012 a prodal bilion kusů za první rok! To způsobilo raketový růst celé společnosti, která tak musela najmout přes 15.000 nových pracovních sil tak, aby stíhali zásobovat poptávku po produktu.

Nejtěžší bylo vymyslet, jak dát produkt dohromady. Kombinace Tacos a křupavého Doritos dala Steve Gomez zabrat. Tým musel otestovat více jak 40 různých receptů, než přišli na ten správný.

Online kampaň pro Doritos Locos Taco

Taco Bell zadala zakázku pro online kampaň jedné norské marketingové agentuře „Good Morning„, která dělala kampaně a klíčové vizuály pro světové značky jako Coca Cola, Jägermeister, Peugeot, atd.

Výsledek kampaně je hra, při které si můžete složit vlastní ingredience, osmažit je, nastrouhat správně sýr a vše stočit do Doritos. Za každou disciplínu dostáváte určitý počet bodů za její zvládnutí. Kampaň nakonci vyzve k zadání kontaktních údajů – jak známo klasicky pro další marketingovou „masáž“ po emailu.

Online hra Taco Spillet

Musím uznat, že Taco Bell se společností Good Morning připravili moc hezkou a zajímavou hru.

tacospillet1

Mexičan na obrázku vypadá, že už dvakrát Tacos měl. Hru velmi dobře dokresluje tématická mexická hudba, takže trubky ať jen zní a my si dáme Tacos! ARRRRYYYBAAAAA!!!

tacospillet2

Odkaz na online kampaň (online hra Taco Spillet): Taco Spillet (www.tacospillet.no)

Zahrajte si ji a napište do komentářů kolik jste získali bodů celkem. Budu se těšit :)

Diskuze k článku: “Doritos Locos Taco

  1. Filip Novák napsal:

    Tak já mám 3322 bodů. Kolik jste nahráli vy ostatní?

Zapojte se do diskuze

Váš email nebude zveřejněn. Povinná pole jsou označena hvězdičkou *